Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11AD
D38999/24JG11AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG11AD.pdf
Availability of D38999/24JG11AD
QUANTITY
D38999/24JG11AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11AD
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11AD
Related LinksD38999/, D38999/24JG11AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11AD Details Description
Related parts for D38999/24JG11AD
CONN SPLICE CLOSED END 10-16AWG datasheet.pdf
IC FLASH 256KBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 950MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
LEAD PLUG STK BAN 2MM GRN 12" datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 39MH 23MA 295 OHM TH datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf