Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16SA-LC
D38999/24JG16SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16SA-LC
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG16SA-LC.pdf
Availability of D38999/24JG16SA-LC
QUANTITY
D38999/24JG16SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16SA-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG16SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG16SA-LC
FIXED IND 39UH 1.1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 25POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-4 POS NON SHORT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 10% 0905 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf