Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG41BN
D38999/24JG41BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG41BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG41BN.pdf
Availability of D38999/24JG41BN
QUANTITY
D38999/24JG41BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG41BN
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG41BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG41BN
Related LinksD38999/, D38999/24JG41BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG41BN Details Description
Related parts for D38999/24JG41BN
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 126K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf