Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ43PB-LC
D38999/24JJ43PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ43PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JJ43PB-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ43PB-LC
QUANTITY
D38999/24JJ43PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ43PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ43PB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ43PB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ43PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ43PB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ43PB-LC
CONN TERM MALE 10-12AWG TIN datasheet.pdf
TERM PC EXTENDED VERT MNT SCREW datasheet.pdf
CONTINUOUS BANDING 5/8" datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 70V 165A TO-240AA datasheet.pdf
ELECTRODE UNDERWATER SGL 90M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
13+13 WAY EXT WALL F CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS datasheet.pdf
19 MTE VERTICAL SMT HDR 15 AU datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf