Vishay/Dale TNPW12101K80BETA
TNPW12101K80BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K80BETA
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K80BETA.pdf
Availability of TNPW12101K80BETA
QUANTITY
TNPW12101K80BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K80BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K80BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K80BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K80BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K80BETA Details Description
Related parts for TNPW12101K80BETA
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GASKET BECU ALLOY 15.24X406.4MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
8336-16 HOLD DOWN PAD datasheet.pdf
GT15 SHEET 100X100X0.23MM datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SFC 0/21 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
1.25MM VERT HDR 5CKT SINGLE ROW datasheet.pdf