Amphenol Aerospace Operations D38999/24MC4SE-LC
D38999/24MC4SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MC4SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MC4SE-LC.pdf
Availability of D38999/24MC4SE-LC
QUANTITY
D38999/24MC4SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MC4SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MC4SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MC4SE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24MC4SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MC4SE-LC Details Description
Related parts for D38999/24MC4SE-LC
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONTACT BATTERYY A-AA SMD datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 6 POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf