Amphenol Aerospace Operations D38999/24MD35BB
D38999/24MD35BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MD35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MD35BB.pdf
Availability of D38999/24MD35BB
QUANTITY
D38999/24MD35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MD35BB
Internal Part NumberEIS-D38999/24MD35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MD35BB
Related LinksD38999/, D38999/24MD35BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MD35BB Details Description
Related parts for D38999/24MD35BB
CAP TANT 4.7UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50A LFPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
5:1;NEMA 23 FRAME;INLINE WP datasheet.pdf
RES SMD 988 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SOCKET GROUND CONTACT datasheet.pdf
6800UF 50V 30X40 datasheet.pdf