Amphenol Aerospace Operations D38999/24MF28BA
D38999/24MF28BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MF28BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RE
Datasheet Download
D38999/24MF28BA.pdf
Availability of D38999/24MF28BA
QUANTITY
D38999/24MF28BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MF28BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MF28BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MF28BA
Related LinksD38999/, D38999/24MF28BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MF28BA Details Description
Related parts for D38999/24MF28BA
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TAPE CORROSION PROTECT 2" X 100' datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS IDC STR T/H AU datasheet.pdf
CIR BRKR MAGHYDR 6A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf