Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG11PC
D38999/24MG11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24MG11PC.pdf
Availability of D38999/24MG11PC
QUANTITY
D38999/24MG11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG11PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG11PC
Related LinksD38999/, D38999/24MG11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG11PC Details Description
Related parts for D38999/24MG11PC
CONN HEADER 38POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
THERMISTOR 6.8K OHM NTC 0402 SMD datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC VCXO 60.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 900 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf