Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16SC-LC
D38999/24MG16SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MG16SC-LC.pdf
Availability of D38999/24MG16SC-LC
QUANTITY
D38999/24MG16SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG16SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG16SC-LC
IC R/D CONV TRACKING 44-PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.5KV 380A DO205 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 4POS 3MM SLDR CUP datasheet.pdf
HDM 5SMPO110F155F T datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS F R/A TIN M3 datasheet.pdf