Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG39AN
D38999/24MG39AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG39AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG39AN.pdf
Availability of D38999/24MG39AN
QUANTITY
D38999/24MG39AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG39AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG39AN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG39AN
Related LinksD38999/, D38999/24MG39AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG39AN Details Description
Related parts for D38999/24MG39AN
CONV DC/DC 3W SNGL 24V 5V PCB datasheet.pdf
IC 24-BIT BUS SWITCH 56-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24VIN 12VOUT 1W datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf