Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG41BC
D38999/24MG41BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG41BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG41BC.pdf
Availability of D38999/24MG41BC
QUANTITY
D38999/24MG41BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG41BC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG41BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG41BC
Related LinksD38999/, D38999/24MG41BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG41BC Details Description
Related parts for D38999/24MG41BC
CONN RECEPT 6POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 100POS 820SER datasheet.pdf
IC 2.93V NANOPWR MON 6SON datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAMERA USB DIGITAL COLOR 3M datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf