Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG41HN-LC
D38999/24MG41HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG41HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG41HN-LC.pdf
Availability of D38999/24MG41HN-LC
QUANTITY
D38999/24MG41HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG41HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG41HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG41HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG41HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG41HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG41HN-LC
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C OCTAL 20TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 X,RED,RED,RED datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
INNER CRIMP TOOL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 15NS 160PQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 120W datasheet.pdf