Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG41PA-LC
D38999/24MG41PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG41PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG41PA-LC.pdf
Availability of D38999/24MG41PA-LC
QUANTITY
D38999/24MG41PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG41PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG41PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG41PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG41PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG41PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG41PA-LC
CONN RECEPT BOX MNT 4POS W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OSLON SSL datasheet.pdf
LFH INS MLD STRIP W/O CARRIER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 4.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/5/270FH1.5SR datasheet.pdf
CONN ASSY HDR TINMAN datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 28POS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 12" RED datasheet.pdf