Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH53JA
D38999/24MH53JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH53JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MH53JA.pdf
Availability of D38999/24MH53JA
QUANTITY
D38999/24MH53JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH53JA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH53JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH53JA
Related LinksD38999/, D38999/24MH53JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH53JA Details Description
Related parts for D38999/24MH53JA
RES SMD 715 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 40POS R/A datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS 750PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 3/4"X 72YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.6MM datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP CLIN G50 ZINC datasheet.pdf