Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ11PE
D38999/24MJ11PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ11PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ11PE.pdf
Availability of D38999/24MJ11PE
QUANTITY
D38999/24MJ11PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ11PE
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ11PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ11PE
Related LinksD38999/, D38999/24MJ11PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ11PE Details Description
Related parts for D38999/24MJ11PE
CAP CER 680PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 160V 7A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS FLANGE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf