Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ19SA-LC
D38999/24MJ19SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ19SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ19SA-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ19SA-LC
QUANTITY
D38999/24MJ19SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ19SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ19SA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ19SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ19SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ19SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ19SA-LC
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 574MA 481 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf