Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ24PA-LC
D38999/24MJ24PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ24PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ24PA-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ24PA-LC
QUANTITY
D38999/24MJ24PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ24PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ24PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ24PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ24PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ24PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ24PA-LC
CAP CER 5600PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN POWER ENTRY 3 POLE 15A 125V datasheet.pdf
IC SPDT SW LNA 2.40GHZ 24MCOB datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 78POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf