Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29BD
D38999/24MJ29BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ29BD.pdf
Availability of D38999/24MJ29BD
QUANTITY
D38999/24MJ29BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29BD
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29BD
Related LinksD38999/, D38999/24MJ29BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29BD Details Description
Related parts for D38999/24MJ29BD
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/LE 16-DIP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 10MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 20K OHM 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf