Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ8PA
D38999/24MJ8PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ8PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ8PA.pdf
Availability of D38999/24MJ8PA
QUANTITY
D38999/24MJ8PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ8PA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ8PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ8PA
Related LinksD38999/, D38999/24MJ8PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ8PA Details Description
Related parts for D38999/24MJ8PA
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 20TSSOP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 110A 1200V PWSE2 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 15V 0.24A datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
FUSE CLASS J datasheet.pdf
CAP FILM 12.5UF 10% 440VAC QC datasheet.pdf