Yageo 9T08052A3901BAHFT
9T08052A3901BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3901BAHFT
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3901BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3901BAHFT
QUANTITY
9T08052A3901BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3901BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3901BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3901BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3901BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3901BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3901BAHFT
IC FPGA 160 I/O 208HQFP datasheet.pdf
PRESSURE SENS 16.7PSI MAX 8-SOP datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
1016 TB SOC RA PCB/DOWN datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0027UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf