Vishay/Vitramon VJ0603H332KXBAC
VJ0603H332KXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603H332KXBAC
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X8R 0603
Datasheet Download
VJ0603H332KXBAC.pdf
Availability of VJ0603H332KXBAC
QUANTITY
VJ0603H332KXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603H332KXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603H332KXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.038" (0.97mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603H332KXBAC
Related LinksVJ0603H, VJ0603H332KXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603H332KXBAC Details Description
Related parts for VJ0603H332KXBAC
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 154POS TYPE A VERT datasheet.pdf
2WAY RECEPT HSG BLACK ECONO datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X6S 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 5A datasheet.pdf