Vishay/Dale RLR32C2001GRRSL
RLR32C2001GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2001GRRSL
Brief Description
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2001GRRSL.pdf
Availability of RLR32C2001GRRSL
QUANTITY
RLR32C2001GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2001GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2001GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2001GRRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2001GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2001GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C2001GRRSL
BLADE HEX 6MM 3.94" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 9POS GOLD T/H datasheet.pdf
GYRO 300DEG/S 3.3MV 1.4KHZ datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 25A AC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 1.68A 845 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN 5.00 TWPV-2 B300 GN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
IGBT 600V 160A 417W INT-A-PAK datasheet.pdf