Vishay/Sprague TR3A226M6R3C1000
TR3A226M6R3C1000 picture photo
Mfg. Part Number
TR3A226M6R3C1000
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206
Datasheet Download
TR3A226M6R3C1000.pdf
Availability of TR3A226M6R3C1000
QUANTITY
TR3A226M6R3C1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3A226M6R3C1000
Internal Part NumberEIS-TR3A226M6R3C1000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3A226M6R3C1000
Related LinksTR3A226M, TR3A226M6R3C1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3A226M6R3C1000 Details Description
Related parts for TR3A226M6R3C1000
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOP PLUNGER DPDT 120V datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1000VDC datasheet.pdf