Amphenol Aerospace Operations D38999/24SD15PN
D38999/24SD15PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24SD15PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24SD15PN.pdf
Availability of D38999/24SD15PN
QUANTITY
D38999/24SD15PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24SD15PN
Internal Part NumberEIS-D38999/24SD15PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24SD15PN
Related LinksD38999/, D38999/24SD15PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24SD15PN Details Description
Related parts for D38999/24SD15PN
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
POLYSWITCH RGE SERIES 9.0A HOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR DIGITAL BLACK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 1.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V 10% BP 1825 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/24/180FLF 3.2BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf