Amphenol Aerospace Operations D38999/24SD97JN-LC
D38999/24SD97JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24SD97JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24SD97JN-LC.pdf
Availability of D38999/24SD97JN-LC
QUANTITY
D38999/24SD97JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24SD97JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24SD97JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24SD97JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24SD97JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24SD97JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24SD97JN-LC
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.79"L X 13.89"W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A TIN 2.2MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM BLUE/GREEN RA datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/07/180LH SN OR BX datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 125A 3"DIN BROWN SEA datasheet.pdf
GT 10C 10#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf