Amphenol Aerospace Operations D38999/24TC35HN-LC
D38999/24TC35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TC35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 22C 22#22D PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TC35HN-LC.pdf
Availability of D38999/24TC35HN-LC
QUANTITY
D38999/24TC35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TC35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TC35HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TC35HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TC35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TC35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24TC35HN-LC
DIODE GEN PURP 150V 1A DO220AA datasheet.pdf
MODULE JUPITER 31 GPS W/R/A OSX NEW AND UNUSED datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 750UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO-214AB datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf