Amphenol Aerospace Operations D38999/24TD5SN
D38999/24TD5SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TD5SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TD5SN.pdf
Availability of D38999/24TD5SN
QUANTITY
D38999/24TD5SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TD5SN
Internal Part NumberEIS-D38999/24TD5SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TD5SN
Related LinksD38999/, D38999/24TD5SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TD5SN Details Description
Related parts for D38999/24TD5SN
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER P5KF .5MM 24POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
FANSINK 86X52MM 12VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf