Amphenol Aerospace Operations D38999/24TF11SN-LC
D38999/24TF11SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TF11SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TF11SN-LC.pdf
Availability of D38999/24TF11SN-LC
QUANTITY
D38999/24TF11SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TF11SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TF11SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TF11SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TF11SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TF11SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24TF11SN-LC
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V 0605 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.92K OHM 2012 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf