Amphenol Aerospace Operations D38999/24TJ43PN
D38999/24TJ43PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TJ43PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 PIN J/N REC
Datasheet Download
D38999/24TJ43PN.pdf
Availability of D38999/24TJ43PN
QUANTITY
D38999/24TJ43PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TJ43PN
Internal Part NumberEIS-D38999/24TJ43PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TJ43PN
Related LinksD38999/, D38999/24TJ43PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TJ43PN Details Description
Related parts for D38999/24TJ43PN
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 70MA 12 OHM TH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf