Amphenol Aerospace Operations D38999/24WD15HA-LC
D38999/24WD15HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WD15HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WD15HA-LC.pdf
Availability of D38999/24WD15HA-LC
QUANTITY
D38999/24WD15HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WD15HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WD15HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WD15HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WD15HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WD15HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WD15HA-LC
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 2512 datasheet.pdf
HARNESS POLY NAT 1/2" 100' datasheet.pdf
192LF PF SIGNAL 4R METRAL HDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 300A TO-220 datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1/2 BK 500' datasheet.pdf
25P BLACK PLASTIC HOOD TOP & SID datasheet.pdf
KJB 13C 13#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5K OHM 1% 25W datasheet.pdf