Amphenol Aerospace Operations D38999/24WD35PN-QC
D38999/24WD35PN-QC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WD35PN-QC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WD35PN-QC.pdf
Availability of D38999/24WD35PN-QC
QUANTITY
D38999/24WD35PN-QC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WD35PN-QC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WD35PN-QC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WD35PN-QC
Related LinksD38999/24, D38999/24WD35PN-QC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WD35PN-QC Details Description
Related parts for D38999/24WD35PN-QC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 10K OHM 20SSOP datasheet.pdf
POTTING COMPOUND HIGHTEMP 375ML datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 600A CHASSIS datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
25MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf