TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24WF32BE
D38999/24WF32BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF32BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WF32BE.pdf
Availability of D38999/24WF32BE
QUANTITY
D38999/24WF32BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF32BE
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF32BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF32BE
Related LinksD38999/, D38999/24WF32BE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24WF32BE Details Description
Related parts for D38999/24WF32BE
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 2.7A 3SSOT datasheet.pdf
RES 3.98K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC SLIC 1CH UNIV 100V 48QFN datasheet.pdf