TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/24WH35SD-LC
D38999/24WH35SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WH35SD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WH35SD-LC.pdf
Availability of D38999/24WH35SD-LC
QUANTITY
D38999/24WH35SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WH35SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WH35SD-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions100
Shell Size - Insert23-35
Shell Size, MILH
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WH35SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WH35SD-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/24WH35SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24WH35SD-LC
IC DAC 8BIT DUAL 2-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ 8SO datasheet.pdf
PHOTODIODE DIFF HALF ANGLE 4DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
WB LIMIT -40 2.0M BTM SP9411.00 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf