Amphenol Aerospace Operations D38999/24WH53SN-UWHST4
D38999/24WH53SN-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WH53SN-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WH53SN-UWHST4.pdf
Availability of D38999/24WH53SN-UWHST4
QUANTITY
D38999/24WH53SN-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WH53SN-UWHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/24WH53SN-UWHST4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WH53SN-UWHST4
D38999/24WH53SN-UWHST4 Details Description
Related parts for D38999/24WH53SN-UWHST4
FIXED IND 56UH 190MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 4A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V TO-220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf