Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZJ11PN-LC
D38999/24ZJ11PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZJ11PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZJ11PN-LC.pdf
Availability of D38999/24ZJ11PN-LC
QUANTITY
D38999/24ZJ11PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZJ11PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZJ11PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZJ11PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ZJ11PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZJ11PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24ZJ11PN-LC
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SINGLE GANG JUNC BOX 2.77" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf