Amphenol Aerospace Operations D38999/26FC35JD-LC
D38999/26FC35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FC35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FC35JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FC35JD-LC
QUANTITY
D38999/26FC35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FC35JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FC35JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FC35JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FC35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FC35JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FC35JD-LC
IC REG MULTI CONFIG 12V 5A TO263 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MACHINE SCREW M6 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
POT 3.5K OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
OSC XO 50.35MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
ANVIL, #8 SOLISTRAND datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 40POS STR SMD datasheet.pdf