Amphenol Aerospace Operations D38999/26FC35SN-US
D38999/26FC35SN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FC35SN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FC35SN-US.pdf
Availability of D38999/26FC35SN-US
QUANTITY
D38999/26FC35SN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FC35SN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26FC35SN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FC35SN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26FC35SN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FC35SN-US Details Description
Related parts for D38999/26FC35SN-US
RELAY SAFETY DPST 6A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY A195 NM NM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf