Amphenol Aerospace Operations D38999/26FE26JN-LC
D38999/26FE26JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FE26JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FE26JN-LC.pdf
Availability of D38999/26FE26JN-LC
QUANTITY
D38999/26FE26JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FE26JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FE26JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FE26JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FE26JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FE26JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FE26JN-LC
IC CONTROLLER E1 5V LP 44-PLCC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 3.09V 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG PIN datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3/4" SQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B M40 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 22 OHM datasheet.pdf