Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF11JB-LC
D38999/26FF11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FF11JB-LC.pdf
Availability of D38999/26FF11JB-LC
QUANTITY
D38999/26FF11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF11JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF11JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF11JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF11JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF11JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF11JB-LC
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN MINI OSP JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PWR MOSFET 40V 1.7A DPAK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 70A 600V datasheet.pdf