TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FG16BB
D38999/26FG16BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG16BB
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG16BB.pdf
Availability of D38999/26FG16BB
QUANTITY
D38999/26FG16BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG16BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG16BB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MILG
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG16BB
Related LinksD38999/, D38999/26FG16BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FG16BB Details Description
Related parts for D38999/26FG16BB
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VIPER06 datasheet.pdf
MICRO 9C P 12" YEL JACKS NI datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE PIN datasheet.pdf