Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH21PN-USB5
D38999/26FH21PN-USB5 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH21PN-USB5
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FH21PN-USB5.pdf
Availability of D38999/26FH21PN-USB5
QUANTITY
D38999/26FH21PN-USB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH21PN-USB5
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH21PN-USB5
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH21PN-USB5
Related LinksD38999/26F, D38999/26FH21PN-USB5 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH21PN-USB5 Details Description
Related parts for D38999/26FH21PN-USB5
IC ADC 12BIT PARALLEL LP 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
REG SW WIDE-VIN 6A ADJ T/H datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 3M CONN MOD datasheet.pdf
IC ADC 16B SER/PAR 500K 48LQFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OSC VCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf