Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH53HN-LC
D38999/26FH53HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH53HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FH53HN-LC.pdf
Availability of D38999/26FH53HN-LC
QUANTITY
D38999/26FH53HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH53HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH53HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH53HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FH53HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH53HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FH53HN-LC
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 200A 1000V UL datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 3W 2728 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
68UF 200V 12.5X25 SINGLE END datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.197" (5.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf