Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD15PD
D38999/26JD15PD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD15PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JD15PD.pdf
Availability of D38999/26JD15PD
QUANTITY
D38999/26JD15PD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD15PD
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD15PD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD15PD
Related LinksD38999/, D38999/26JD15PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD15PD Details Description
Related parts for D38999/26JD15PD
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 6A DO4 datasheet.pdf
LMZF 5/11/135 3.5 BK datasheet.pdf
CABLE CLAMP .38" datasheet.pdf
EXTRACT TOOL IMPEL 4X16 DC datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf