Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD18AE
D38999/26JD18AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD18AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JD18AE.pdf
Availability of D38999/26JD18AE
QUANTITY
D38999/26JD18AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD18AE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD18AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD18AE
Related LinksD38999/, D38999/26JD18AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD18AE Details Description
Related parts for D38999/26JD18AE
IDC CABLE - MKC26K/MC26G/MKC26K datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 15NS 352SBGA datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE6 M25 datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 395MA 950 MOHM datasheet.pdf