Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD18SB-LC
D38999/26JD18SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD18SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JD18SB-LC.pdf
Availability of D38999/26JD18SB-LC
QUANTITY
D38999/26JD18SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD18SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD18SB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD18SB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JD18SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD18SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JD18SB-LC
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BACKSHELL CLAM 9POSITION GREEN datasheet.pdf
AMMETER/VOLTMETER 2A/300VDC LED datasheet.pdf
SENSOR DIST-MEAS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf