Amphenol Aerospace Operations D38999/26JE26BE
D38999/26JE26BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JE26BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JE26BE.pdf
Availability of D38999/26JE26BE
QUANTITY
D38999/26JE26BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JE26BE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JE26BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JE26BE
Related LinksD38999/, D38999/26JE26BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JE26BE Details Description
Related parts for D38999/26JE26BE
FIXED IND 180UH 600MA 660 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf