Amphenol Aerospace Operations D38999/26JF11HC-LC
D38999/26JF11HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JF11HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JF11HC-LC.pdf
Availability of D38999/26JF11HC-LC
QUANTITY
D38999/26JF11HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JF11HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JF11HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JF11HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JF11HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JF11HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JF11HC-LC
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC30H/AE30M/AKC30H datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 25E 8.25KV datasheet.pdf
MODULE I.MX53 1GB DDR2 datasheet.pdf
PA-2FLK14/IC/SO499 datasheet.pdf
FERRITE CORE E 5.2UH N87 datasheet.pdf
D40Z-1C5 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf