Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG39PC
D38999/26JG39PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG39PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26JG39PC.pdf
Availability of D38999/26JG39PC
QUANTITY
D38999/26JG39PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG39PC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG39PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG39PC
Related LinksD38999/, D38999/26JG39PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG39PC Details Description
Related parts for D38999/26JG39PC
MOD FRAME 1PORT GRAY datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 2 BK 6"PC datasheet.pdf
VIDEO PBAY NON-TERM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RF COAX CABLE 50GHZ LLOSS 48" datasheet.pdf
JUPITER SL869 GNSS RX MOD datasheet.pdf
CAP 2200 UF 20% 10 V datasheet.pdf