Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH55JC
D38999/26JH55JC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH55JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JH55JC.pdf
Availability of D38999/26JH55JC
QUANTITY
D38999/26JH55JC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH55JC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH55JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH55JC
Related LinksD38999/, D38999/26JH55JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH55JC Details Description
Related parts for D38999/26JH55JC
IC CPLD 64MC 9.1NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.8MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
26P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 483MA 300 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BLZP 5.00/04/270F SN BK BX datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf